wood-1404955-640x480Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe „SIGMA” powstało z inicjatywy Anny i Władysława Drzymalskich, jako Firma rodzinna, w grudniu 1982 roku. Początkowo była to niewielka stolarnia, zatrudniająca kilku pracowników, zajmująca się głównie realizacją indywidualnych zamówień. Na przestrzeni kilkunastu lat dzięki wysokiej jakości usług, rozsądnej polityce inwestycyjnej, sukcesywnemu rozwojowi bazy, zaplecza, wyposażenia oraz konsekwentnemu szkoleniu zatrudnionej kadry – nie tylko przetrwała skutecznie okres przemian ustrojowych w kraju i związane z tym zawirowania na trudnym rynku, ale potrafiła przekształcić się w nowoczesne, samowystarczalne i elastyczne średnie przedsiębiorstwo.

Obecnie PPUH „SIGMA” wraz ze „spółkami córkami” tj. AWD Sp. z.o.o. oraz SOF-DREW Sp.z.o.o. stanowi zatrudniającą ponad 100 osób, nowocześnie wyposażoną i zarządzaną Grupę, potrafiącą sprostać najbardziej skomplikowanym wyzwaniom, czego najznamienitszym świadectwem jest uzyskanie międzynarodowego certyfikatu FSC® kontroli pochodzenia produktu, pozwalającego realizować zamówienia eksportowe dla największych potentatów międzynarodowego rynku meblarskiego (m.in. IMS Sofa Group, czy IKEA).

 

Podstawowym atutem n/Przedsiębiorstwa jest możliwość elastycznego i kompleksowego realizowania zadań, zarówno w kwestii zamówień indywidualnych jak i masowych, niezależnie od stopnia trudności, począwszy od tartaku i suszarni (drewno budowlane i meblowe), przez nowocześnie wyposażoną stolarnię i maszynownię (m.in. sterowane numerycznie centra obróbcze), własną modelarnię, rozbudowany dział montażu szkieletów meblowych, magazyny i własny tabor samochodowy (ciągniki siodłowe z naczepami), co pozwala wykonywać nawet najbardziej zaawansowane technicznie zadania, w bardzo krótkich terminach, zgodnie z wymogami jakościowymi kontrahentów, a także bieżąco realizować dostawy, w uzgodnionym czasie, własnym transportem.

Dzisiejsza pozycja firmy na rynku nie byłaby możliwa do osiągnięcia bez zaangażowanej, doświadczonej i wciąż dokształcającej się kadry, nowoczesnego, bieżąco uzupełnianego i rozszerzanego parku maszynowego, skutecznego zarządzania w oparciu o międzynarodowe certyfikaty jakości, a nade wszystko, bez dalekosiężnej strategii sukcesywnego rozwoju, polegającej przede wszystkim na konsekwentnym wprowadzaniu kolejnych segmentów rynku do oferty.